logo_geo
ტოკიოს ოლიმპიადაზე ქართველი სპორტსმენების გამოსვლის განრიგი ცნობილია
- +

14 ივლისი. 2021. 16:16

 

 

ტოკიოს ოლიმპიადა რომელიც გასულ წელს პანდემიის გამო ჩაიშალა სტარტს 10 ივლისს აიღებს.

 

უძველეს სპორტულ ღონისძიებაზე, ჯამში 35 ქართველი ათლეტი იასპარეზებს. გთავაზობთ ოლიმპიურ თამაშებზე ჩვენი სპორტსმენების გამოსვლის განრიგს:

 

ძიუდო. 24 ივლისი - 31 ივლისი

 

24 ივლისი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (-60 კგ)

 

25 ივლისი: ტატიანა ლევიცკა-შუკვანი (-52)

 

25 ივლისი: ვაჟა მარგველაშვილი (-66)

 

26 ივლისი: ეთერ ლიპარტელიანი (-57)

 

26 ივლისი: ლაშა შავდათუაშვილი (-73)

 

27 ივლისი: ტატო გრიგალაშვილი (-81)

 

28 ივლისი: ლაშა ბექაური (-90)

 

29 ივლისი: ვარლამ ლიპარტელიანი (-100)

 

30 ივლისი: გურამ თუშიშვილი (+100)

 

ჭიდაობა. 1-7 აგვისტო

 

1 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბრ. რომ -130 კგ). წინასწარი (1/8, 1/4 და 1/2)

 

2 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბრ. რომ - 130). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

2 აგვისტო: გიორგი მელია (ბრ. რომ - 97). წინასწარი

 

3 აგვისტო: გიორგი მელია (ბრ. რომ. -97). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

3 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბრ. რომ -67). წინასწარი

 

3 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბრ. რომ -87). წინასწარი

 

4 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბრ. რომ -67). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

4 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბრ. რომ -87). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

5 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავ. -74). წინასწარი

 

5 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავ. -125) წინასწარი

 

6 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავ. -74). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

6 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავ. -125). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

6 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავ. -97). წინასწარი

 

7 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავ. -97). რეპეშაჟი ან ფინალური ბლოკი

 

ძალოსნობა. 24-28 ივლისი & 31 ივლისი-4 აგვისტო

 

25 ივლისი: შოთა მიშველიძე (-61 კგ)

 

25 ივლისი: გოგა ჩხეიძე (-67)

 

31 ივლისი: ანტონ პლესნოი (-96)

 

4 აგვისტო: ლაშა ტალახაძე (+109

 

მძლეოსნობა. 30 ივლისი-8 აგვისტო

 

30 ივლისი: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა). კვალიფიკაცია

 

31 ივლისი: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა). კვალიფიკაცია

 

1 აგვისტო: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა). ფინალი

 

2 აგვისტო: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა). ფინალი

 

3 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა). კვალიფიკაცია

 

3 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა). კვალიფიკაცია

 

3 აგვისტო: ლაშა ღულელაური (სამხტომი). კვალიფიკაცია და ფინალი

 

5 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა). ფინალი

 

5 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა). ფინალი

 

კრივი. 24-31 ივლისი & 2-8 აგვისტო

 

24 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ). 1/16 ფინალი

 

26 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52). 1/16 ფინალი

 

26 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75). 1/16 ფინალი

 

27 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69). 1/8 ფინალი

 

29 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75). 1/8 ფინალი

 

30 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69). 1/4 ფინალი

 

31 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52). 1/8 ფინალი

 

1 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69). 1/2 ფინალი

 

1 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75). 1/4 ფინალი

 

3 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69). ფინალი

 

3 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52). 1/4 ფინალი

 

5 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52). 1/2 ფინალი

 

5 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75). 1/2 ფინალი

 

7 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52). ფინალი

 

7 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75). ფინალი

 

ცურვა. 24 ივლისი-1 აგვისტო

 

24 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი). წინასწარი

 

25 ივლისი. ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი). ფინალი

 

28 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). წინასწარი

 

29 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). ნახევარფინალი

 

30 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). ფინალი

 

ჩოგბურთი. 24-31 ივლისი

 

24-25 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. I წრე

 

26-27 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. II წრე

 

28 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. III წრე

 

29 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. 1/4 ფინალი

 

30 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. 1/2 ფინალი

 

31 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. ბრინჯაოს მედლის მატჩი

 

1 აგვისტო: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. ფინალი

 

ტყვიის სროლა. 24 ივლისი-2 აგვისტო

 

25 ივლისი: ნინო სალუქვაძე (10 მ. პნევმ. პისტოლეტი). კვალიფიკაცია და ფინალი

 

მხატვრული ტანვარჯიში. 24-29 ივლისი & 1-3 აგვისტო სალომე ფაჟავა.

 

25 ივლისი: სალომე ფაჟავა. კვალიფიკაცია

 

29 ივლისი: სალომე ფაჟავა. ფინალი

 

ფარიკაობა. 24 ივლისი-1 აგვისტო

 

24 ივლისი: სანდრო ბაზაძე (ხმალი). წინასწარი და ფინალი

 

კარატე. 5-7 აგვისტო

 

6 აგვისტო: გოგიტა არქანია (კუმიტე. -75 კგ). წინასწარი და ფინალი.

 

ტოკიოს ზაფხულის ოლიმპიადა, 8 აგვისტოს დასრულდება.

 

შეგახსენებთ რომ: საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით, ოლიმპიურ ჩემპიონებს საჩუქრად 1 000 000 ლარი გადაეცემათ.

 

საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებით, სპორტსმენი, რომელიც ოლიმპიური ჩემპიონის ტიტულს მოიპოვებს, ერთ მილიონ ლარს მიიღებს.

 

 

წყარო : wyaro
right_banner big_banner
არქივი